Václav Špáňa

Václav má více jak 25leté zkušenosti z oblasti informačních technologií v různých odvětví a z mnoha trhů. Pracoval jak na straně dodavatelů komplexních řešení a kritických systémů, tak i řídil klíčové útvary informačních technologií a provozu velkých mezinárodních společností jako CIO a COO.
Václav začínal svoji kariéru jako programátor a analytik. V devadesátých letech byl senior managerem konzultační divize Deloitte se zodpovědností za projekty re-engineeringu , strategie a implementace informačních systémů. Pro společnost T-Mobil (RadioMobil) vykonával pozici CIO a byl zodpovědný za vybudování IT zázemí v České Republice. Od konce devadesátých let byl ve firmě Logica zodpovědný za telekomuniční trh regionu střední a východní Evropy.
Od roku 2000 Václav Špáňa zastával pozici regionálního ředitele konzultačních služeb firmy Logica pro oblast Asie. Připravoval řešení a zodpovídal za dodávky pro přední firmy regionu včetně trhů Japonska, Taiwanu, Hong Kongu, Malajsie a Indonésie.
V letech 2003 až 2008 Václav pracoval pro společnosti skupiny Homecredit. Na pozici CIO a COO pracoval na trzích v Rusku a Číně se zodpovědností za skupinovou strategii IT a operations.
Od roku 2011 Václav pracoval v ING Bank na pozici CIO. Od roku 2012 do konce roku 2013 pracoval ve skupině ČEZ jako CIO, zodpovědný za IT strategii a cílem stabilizovat procesy a provoz informačních technologií.
Václav Špáňa vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a MBA Katz Graduate School of Business University of Pittsburgh. Václav je zakládajícím členem asociace CACIO sdružující vedoucí informačních technologií a byl jejím prvním prezidentem.