TZ: Vydána nová verze programu EduBase – jediného e-learningového nástroje s dálkovým ovládáním

Firma Dosli uvedla 22. 4. 2013 na trh novou verzi svého e-learningového řešení EduBase. Novinka ve verzi 3.50 přináší revoluční webové rozhraní, které umožňuje dálkové ovládání prezentace vzdělávacích materiálů a jejich synchronizaci na počítačích i všech typech chytrých telefonů a tabletů. Nová verze se neomezuje na jednotlivé mobilní platformy – podporuje všechna chytrá zařízení, která umí pracovat s technologií HTML 5. Na vývoji nového webového rozhraní jsme usilovně pracovali déle než rok a myslím si, že přináší možnosti, které obdobné systémy nenabízejí“ říká Petr Slípek, majitel firmy Dosli.

S narůstající oblibou tabletů a smartphonů roste i obliba mobilního vzdělávání. „M-learning je v dnešní době významným pojmem ve výuce, a proto jsme se na něj připravili. Neomezili jsme se jen na určité mobilní platformy, podporujeme všechny“ uvádí k m-learningu Slípek.

Program EduBase přináší s novým webovým rozhraním také možnost synchronizace a řízení výuky na žákovských zařízeních. Funkce „Učitelský panel“ nabízí lektorovi doplňující informace k výuce nebo se jedním kliknutím promění v dálkový ovladač, který umožňuje ovládání prezentace pomocí tabletu z jakéhokoli místa ve třídě.

Program EduBase je od začátku navrhován tak, aby byl uživatelsky přívětivý. „Díky znalostem moderní výuky se vždy snažíme vytvořit program, který je jednoduchý na obsluhu i pro úplné laiky,“ dodává Slípek. Počítač je potřebný pouze pro vytvoření vzdělávacích kurzů, materiálů, testů a písemek. Pro jejich prezentaci stačí zapnout jakékoliv zařízení s připojením k internetu, spustit internetový prohlížeč a přihlásit se na váš e-learningový portál.

Více informací naleznete na webu www.edubase.cz.

O firmě Dosli

Firma Dosli působí na českém trhu již do roku 1991, kdy začala s vývojem a prodejem programu DoTest, který v České republice používají stovky škol a firem. Postupem času došlo k rozšíření funkčnosti programu DoTest a vznikl komplexnější program EduBase, který se stal významným hráčem na poli e-learningu v České republice.